Eniyihekim.com tecrübesiyle

Diş Hekimliği Gününüz Kutlu Olsun

dentistry.jpg

Ülkemizin ilk diş hekimi yüksekokulu olan “Dişçi Mekteb-i Aliyesi” Tıp Fakültesi bünyesinde 22 Kasım 1908 tarihinde kuruldu. 1996 yılından bu yana her yıl 22 Kasım günü “Diş Hekimliği Günü”, 22 Kasım’ı içine alan hafta ise “Ağız Diş Sağlığı Haftası” olarak kutlanmakta. 

DoktorTakvimi.com olarak tüm Diş Hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimliği Günü kutlu olsun. 

Diş hekimlerinin sorunları neler?

Türkiye’nin online randevu platformu DoktorTakvimi.com’un binlerce diş hekimi ile gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göre, hekimlerin % 66,3’ü stresi en büyük mesleki sorunu olarak stresi görüyor. Bu da stresin sektör tanımadığını, her alanda yaygın olduğunu gösteriyor.

Ankete katılan Diş hekimlerinin % 77,1’i ise “Hastalardan beklentileriniz neler?” sorusuna “Randevu saatlerine uymaları” cevabını verdi. Randevu saatine uyulmamasından şikayetçi olan hekimlerin %77,6’sı randevu yönetiminde geleneksel yöntemleri kullanıyor. Bu sonuç; online, dijital yöntemleri kullanan hekimlerin randevu planlamada daha başarılı olduklarını gösteriyor.


             Zaman tasarrufu ettiren online randevu takvimini keşfetmek için tıklayın   

                                                     Online takvimi keşfedin »


 

SGK’nın özel diş hekimi muayenehanelerinden hizmet alınması isteniyor?

Diş hekimleri araştırmasında özellikle dikkati çeken sonuçlardan biri de, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmet alımı ile ilgili uygulamasında değişiklik isteği. Ankete katılan özel sektör diş hekimlerinin yüzde 83,6’sı bu uygulamanın değiştirilip, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun özel sağlık kurumlarından hizmet almasını istiyor.

Sağlıkta şiddet diş hekimlerini de olumsuz etkiliyor

Anket sonuçlarına göre, devlet hastanelerinde görev yapan diş hekimleri şiddete uğrama tehlikesini yakından hissediyor. Devlette çalışan diş hekimlerinin %49,8’i şiddete uğrama korkusu yaşarken, özel sağlık alanında çalışan hekimlerde bu oran %2,6.


             Zaman tasarrufu ettiren online randevu takvimini keşfetmek için tıklayın   

                                                    Online takvimi keşfedin »


 

 

Göz atabilirsiniz:   

En çok okunanlar