Eniyihekim.com tecrübesiyle

DoktorTakvimi.com Logosunu ve Kurumsal Renklerini Değiştirdi

 

logo-mktpl-doktortakvimi-turquoise-claim.jpg

Hepimizin bildiği gibi büyük şirketlerin ve markaların kendini sürekli güncellemesi ve yeniliklere açık olması yapması gereken işlerdendir. Dünyanın en büyük şirketleri bile belirli dönemlerde kurumsal kimliklerinde çeşitli değişiklikler güncellemeler yapmışlardır. Örneğin; Apple’ın eski logosu renkli idi şimdiki ise daha minimal olması için siyah beyaz olarak tasarlandı.

Son iki yıldır şirket olarak yaşadığımız değişim ve büyüme hızı ile birlikte ürünlerimizde ve web sitemizde de sürekli olarak güncellemeler yapmaktayız. DoktorTakvimi.com’un da bir parçası olduğu DocPlanner.com, 30 ülkede aynı hizmeti vermeye devam etmekte. DocPlanner’ın yakaladığı bu büyüme ve beraberinde yeni pazarlarla genişleme, global ölçekteki online sağlık platformları arasında onu lider konumuna taşıdı. Global ölçekte tüm ülkelerdeki web siteleri ile birlikte sürekli büyüyen DocPlanner.com, aldığı yatırımlar ve yaptığı şirket birleşmeleri ile etki alanını oldukça geliştirdi. 2016 yılında İspanyolca konuşulan pazarlarda lider konumda bulunan Doctoralia ile birleşti ve yeni pazarlara da açılmış oldu.

DocPlanner grubu olarak, şu ana kadar daha çok sağlık profesyonellerinin ve hastaların değişen ihtiyaçlarına odaklandık. Şirket birleşmeleri ve yatırımlarla büyüyen grubumuzun global anlamdaki tüm operasyonlarını, tek ve aynı kurumsal kimlik altında birleştirmek, önceliklerimizden biriydi.  Bu anlamda kurumsal kimlik tasarımımızda da bir takım değişiklikler yapmamız gerektiği ihtiyacını hissettik ve kurumsal rengimizi artık turkuaz olarak değiştirmeye karar verdik. Turkuaz rengi tercih etmemizin sebebi DocPlanner’ın rengi olan mavi ve Doctoralia’nın rengi olan yeşili içerisinde taşımasıdır.

DoktorTakvimi kurumsal kimliğini temsil eden renkler hakkında;

Yeşil renk: sağlık, huzur, istikrar ve rahatlığı temsil eder. Sektörel anlamda ise büyüme, yenilenme, denge ve yüksek morali temsil eder.

Mavi renk: Huzur, güvenlik, teknoloji, doğal iletişim ve insan hayatını temsil eder. Sektörel anlamda, bütünlük, sorumluluk, düzeni temsil eder.

Logomuz da yenilendi

Logo değişimi, Doctoralia ve DocPlanner’ın Haziran ayında yaşadığı şirket birleşmesi sonrasında yaşanan değişimin bir parçasıdır. Yeni logomuzun temelini tıbbi bir sembol olan ‘hayat yıldızı’ oluşturmaktadır.

Yıldız, kökeni Latince olan bir kelimedir. Latincedeki “asteriscus” yani "küçük yıldız" kelimesinden gelir. 5 veya daha fazla koldan oluşması sık sık rütbe ve başarı sembolü olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Bu sembol antik Mısır’dan günümüze kadar hemen hemen her kültürde pozitif kavramlarla ilişkilendirilmiştir.

DoktorTakvimi logosundaki yıldız şekli, farklı bakış açıları ile insan figürü ve kolunda bandaj olan bir hasta gibi de görülebilir. Her görene farklı çağrışımlar yaratabilecek ve gözlemcisinin takdirine göre akılda şekillenen bir tasarım geliştirilmiştir.   

En çok okunanlar