Eniyihekim.com tecrübesiyle

DoktorTakvimi.com Profiliniz Online İmajınız İçin Neden Önemlidir?

 

doktor.png

Online imaj yönetimi internet dünyasının olmazsa olmaz süreçlerinden biri. Tanınmış kişiler, şirketler, kurumlar online imaj yönetimi konusuna oldukça önem veriyor. Online imajınız, kullanıcıların ve takipçilerinizin gözünde online ortamlarda nasıl bir izlenime sahip olduğunuzla alakalıdır. Bu yazımızda online imaj yönetimi konusunda DoktorTakvimi.com profilinizi nasıl kullanacağınızla ilgili bilgiler paylaşacağız.

Hakkımda kısmı oluşturun

Kendinizle ilgili mesleki bilgilerinizi paylaşacağınız bir hakkımda kısmı oluşturun. Bu bölüme özel hayatınızla ilgili herhangi bir şey yazmayın. Okuduğunuz okulları bu bölümde paylaşabilirsiniz. 

Hasta/danışan sorularını ve yorumlarını cevaplayın

DoktorTakvimi.com profilinize sadece sizin göreceğiniz şekilde gelen soruları cevapsız bırakmayın. Soru-cevap kısmını aktif hale getirmek sizin tercihiniz; fakat bu seçeneğin aktif olmasının hasta ve danışanlarla olan iletişiminizi artıracağını unutmayın. Güvenilir bir kaynak olarak yardım etme imkanınız olduğunu aklınızda bulundurun. Hastalara  ve danışanlara vereceğiniz cevaplar kendi muayenehanenize ya da tedavi yönteminize yöneltici şekilde olmamalıdır. Bu tarz cevaplar verirseniz hem sağlık regülasyonlarına aykırı davranmış olursunuz hem de hastaların ve danışanların gözünde kötü bir imaja sahip olursunuz.

Hakkınızda yazılan olumlu ya da olumsuz her türlü yoruma cevap yazın. Bu bölümde hasta ve danışanlarla tartışma yaratacak ifadelerden kaçının. Yapıcı olmaya çalışın. Unutmayın ki, internette söylediğiniz her söz ve davranış kısa sürede binlerce kişiye ulaşmaktadır.


online-imaj-ynetimi-2.png

Profil fotoğrafınızı ekleyin

Fotoğrafınızın olmadığı bir profil oldukça yavan bir içeriğe sahip olacaktır. Dolayısıyla mutlaka profil fotosu eklemeniz gerekmektedir. 

Sertifikalarınızı ekleyin

Unutmayın ki hastalar ve danışanlar olabildiğince fazla bilgiye sahip olmak ister. Bundan dolayı profilinize onların ihtiyacı olan bilgileri eklemeniz  gerekmektedir. 

Online imaj bir hekim/uzman için oldukça önemlidir. Hasta ve danışanlarla iletişime geçerken bunu göz önünde bulundurmak gerekir. Ülkemizde hekimlerin ve uzmanların sıkça yaptığı hatalardan biri de online imaj yönetimi konusundadır. Hastalar ve danışanlarla iletişim kurmada yanlış bir sürecin izlenmesi, onlara yanlış geri bildirimde bulunulması imajınızı olumsuz etkileyecektir. 

                                                    Online görünürlüğü keşfedin! »                        

 

Göz atabilirsiniz:   

En çok okunanlar