Eniyihekim.com tecrübesiyle

Mobil Uyumlu Web Sitesi Sağlık Profesyonelleri İçin Neden Önemlidir?

 

mobil-uyumlu-web-sitesi-hekimler-icin-neden-onemlidir.jpg

İnternet teknolojilerinin hayatımıza girmesiyle birlikte, günümüzde mobil cihazlardan internetin kullanım oranı artmıştır. Öyle ki, bir çok kişi masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlardan ziyade mobil cihazlardan interneti daha çok kullanıyor. Bu durum da sitenizin mobil ile uyumlu olması oldukça önemlidir. 

Bu yazıda hekimler  ve uzmanlar için web sitelerinin mobil ile uyumlu olmasının getirdiği faydalara dikkat çekeceğiz.

Mobil ile uyumlu web sitesinin faydaları

190 ülkede 1 milyar kişiye ulaşan Google Play  internet alanında oldukça büyük bir alanı kaplamaktadır. Bu, sağlık ile ilgili araştırma yapan kullanıcıların da dahil olduğu bir bölümdür. Google Play Store istatistikleri internet alanında mobilin rolünü göstermesi açısından oldukça önemli bir veridir. Türkiye’de mobil olarak 32 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunuyor. Bu da demek oluyor ki 32 milyon kişi web sitelerine mobilden giriyor. Bu oldukça önemli ve yüksek bir oran.

İnternet artık mobil teknolojiye kayıyor

Örneğin; DoktorTakvimi.com'’a giren kullanıcıların yarısından fazlası mobilden siteye erişebilmektedir. Bu durum da mobil uygulamaların site trafiğinde ne kadar önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Bu alanda yapılacak her türlü uygulama geliştirmesi, yukarıda belirttiğimiz oranı daha da yukarı taşıyacaktır. Akıllı telefonlar günün büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğimiz araçlardandır. Örneğin; 2014 yılında yapılan bir araştırmanın sonucuna göre Türkiye’de akıllı telefona sahip her kişi ortalama günde 250 kez telefonuna bakıyor. Yakın bir dönemde tüm telefon kullanıcılarının hayatının önemli bir parçası haline gelecek olan akıllı telefonlar, yaşamı kolaylaştırıcı bir işlev görüyor.

Google arama sonuçlarını mobil öncelikli olarak değiştirdi

Google’ın 2015 yılında yaptığı değişiklik ile arama sonuçlarında mobil ile %100 uyumlu web siteleri çok daha  üste çıkacak. Böylelikle mobil ile %100 uyumlu web siteleri SEO açısından daha avantajlı bir konuma gelecek. Web sitelerini mobil ile uyumlu olması için yatırım ve çalışma yapmayan site sahipleri Google sıralamalarında geriye düşecek. Google web sitesi sahibi olan kişilere mobil kullanılabilirlik ile ilgili düzeltmeleri hatırlatan uyarılar yollamaya başladı. Buna ek olarak da mobil kullanılabilirliğin artık Google açısından bir mobil SEO sıralama kriteri haline geldiğini duyurdu.

Hekimler için mobil ile uyumlu bir web sitesi yapmak ve bunu binlerce kişiye ulaştırmak oldukça zor ve maliyetli bir süreç. Dolayısıyla internette görünür olabilmek için mobille uyumlu olan sağlık platformlarında yer almak hekimler açısından çok daha çabuk ve az maliyetli bir sonuç alma yöntemidir. DoktorTakvimi.com da bu duruma uygun olarak, internet sitesini mobil ile uyumlu hale getirmek için çeşitli güncellemeler, yenilikler yapmıştır.

Göz atabilirsiniz:   

En çok okunanlar