Eniyihekim.com tecrübesiyle

Online Sağlık Platformu DocPlanner’a 15 Milyon Euro'luk Yeni Yatırım

 

yatırım-1.jpg

Türkiye’de DoktorTakvimi.com olarak hizmet veren, dünyanın en büyük online sağlık platformlarından DocPlanner.com, yeni bir yatırım aldı. Halihazırda şirket bünyesinde yatırımları bulunan Target ve ENERN'in tekrar fonladığı DocPlanner grubuna Londra merkezli One Peak Partners, yeni yatırımcı olarak dahil oldu. DocPlanner.com bu yatırımla; tüm pazarlardaki iş geliştirme, yazılım ve pazarlama etkinliklerini destekleyerek, Latin Amerika’daki büyümesini hızlandırmayı planlıyor. 

Türkiye’de DoktorTakvimi.com olarak hizmet veren, dünyanın en büyük online sağlık platformlarından DocPlanner.com aldığı yeni yatırımla toplam yatırımını 46 Milyon Euro’ya çıkardı. C serisi yatırım turunda aldığı 20 milyon dolarlık yatırımın ardından Doctoralia ile birleşen, dünyanın en büyük online sağlık platformlarından DocPlanner.com, bu birleşmeyle global ölçekte büyümesini de sürdürdü. Şirket, D serisi yatırım turunu ise 15 milyon Euro’luk bir yatırım ile kapattı. Bu yatırımla, toplamda 46 milyon Euro’ya yaklaşan bir yatırıma ulaşan DocPlanner, global ölçekte online sağlık platformları arasında lider olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yatırım ile ilgili bilgi veren DocPlanner.com kurucusu ve CEO’su Mariusz Gralewski şunları söyledi;

DocPlanner ve Doctoralia’yı entegre etme sürecine devam ederek, ortak bir misyon ve strateji ile istikrarlı ve iyi işleyen bir organizasyon geliştiriyoruz. Yer aldığımız tüm pazarların toplamının ötesinde bir organizasyon yaratmak için tüm iyi uygulama ve deneyimleri bir araya getiriyoruz. Temel pazarlardaki konumumuzu sağlamlaştırmanın yanı sıra yeni fonlamayla hedefimiz, sağlık profesyonelleri için takvim yönetiminin de ötesinde ürünler geliştirmek.

Yatırımı yapan One Peak Partners’in yönetici ortağı Humbert de Liedekerke de şu değerlendirmelerde bulundu;

"DocPlanner'ın başarısının arkasında, milyonlarca hastanın daha rahat bir şekilde sağlık araştırması yapmasına yardımcı olma arzusu da yatıyor. Halihazırda elde edilen büyük başarının artarak devamını sağlamak ve global bir lider yaratma hedefiyle DocPlanner’ın desteklenmesini bekliyoruz”.

DocPlanner hakkında

DocPlanner hasta ve danışanlarla sağlık profesyonellerini bir araya getiren online sağlık platformudur. Dünyanın en büyük sağlık platformlarından biri olarak hasta ve danışanların, sağlık profesyonellerini araştırmasını, onlar hakkındaki yorumlara ulaşmasını ve online randevu almasını sağlar. Polonya merkezli şirketin dünya çapında 30 ülkede web sitesi bulunmaktadır. Varşova, İstanbul, Roma ve Barcelona’daki DocPlanner ofislerinde 300’ün üzerinde çalışan mevcut. Her ay 20 milyon hasta DocPlanner’ın web sitelerindeki sağlık profesyonellerinden 340.000 randevu alıyor. Toplamda 5 milyon sağlık profesyonelinin yer aldığı sistemde 2 milyon kullanıcı yorumu da bulunmakta.

ENERN Investments

ENERN 100 milyonluk euroluk bir fonu yöneten, çoğunlukla online pazar yeri, e-ticaret ve finansal teknoloji şirketlerine erken dönem ve büyüme evrelerinde yatırım yapan bir özel sermaye fonudur. Şirketin, Prag ve Varşova’da ofisleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://www.enern.eu

Yatırım haberimizin bazı basın yansımalarını aşağıdaki görsellerde bulabilirsiniz:

milliyet-1.png

Haberin içeriğine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.


yapıkredi.png

 


webrazzi.png

Haberin içeriğine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

    

En çok okunanlar