Eniyihekim.com tecrübesiyle

"DoktorTakvimi, Hasta/Danışan ile Hekim/Uzman Arasında Köprü Kuruyor"


 

Antalya Diş Hekimleri Odası'nın yeni başkanı Dr. Dt. Gassan Yücel ile bir röportaj yaptık. Keyifle okuyabilirsiniz.

Devamını gör »

Diş Hekimliği Gününüz Kutlu Olsun


Devamını gör »

Diş Hekimleri İçin Hastalarla Doğru İletişim Kurmanın Püf Noktaları


Diş hekimleri için hastalarla doğru iletişim kurmak tedavi sürecinin olumlu olması açısından oldukça önemlidir. Çoğu hastanın sahip olduğu “dişçi koltuğu” korkusunu aşmak için diş hekimlerine çeşitli görevler düşmektedir.

Devamını gör »

Diş Hekimlerinin İnternette Yapmaması Gereken 6 Hata


dentist_sad.jpg

Bu yazımızda diş hekimlerinin kendi web sitelerinde yaptıkları ceza almasına sebep olabilecek hatalara değineceğiz:

Devamını gör »

Diş Hekimleri İnternet Sitesi Açarken Nelere Dikkat Etmelidir?(1)


Dijital teknolojilerin gelişmesi ile birlikte ülkemizde milyonlarca kişi sağlık ile ilgili web sayfalarını ve hekimlerin sosyal medya hesaplarını takip etmeye başlamıştır. Hekimlerimiz de kendi ilgi alanlarına paralel olan çeşitli internet sitelerinde yer almakta ve kişisel internet sitelerini de açmaktadır. Bu yazımızda diş hekimlerimizin internet sitesi açarken nelere dikkat etmesi gerektiğine değineceğiz.

Devamını gör »

Özel Muayenehane Sahibi Diş Hekimleri İçin 5 Maddede Yönetim Rehberi


Ülkemizde özel sağlık alanının genişlemeye başlaması ile birlikte birçok diş hekimi kendi muayenehanesini açmaya başlamıştır. Özel muayenehane sahibi hekimler, sağlık alanına ek olarak birden fazla alanı yönetmeye çalışmaktadır.

Devamını gör »

Diş Hekimi Olarak İnternetteki varlığınız regülasyonlara uygun mu?

Kategoriler: diş hekimi


Sağlık alanındaki “reklam yasakları” tüm hekim ve sağlık kurumlarının uyması gereken kurallardandır. Sağlık alanındaki “reklam yasakları” tüm hekim ve sağlık kurumlarının kendi kendilerini kontrol etmesini gerektiren önemli bir nokta. Hekimlik uygulamalarını düzenleyen 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’un 24. Maddesi bu konuya dair esasları belirler. Ayrıca Tıbbi Deontoloji Tüzüğü’nün ilgili maddelerine göre de hekimlerin reklam yapması kesinlikle yasaktır. DoktorTakvimi.com da bu kuralları sonuna kadar destekler ve uygular. Tıbbi deontolojiyi ihlal edici herhangi bir davranışın etik olmadığını her platformda dile getirmekte, sağlık kurumları ve hekimlerimizi bu konuda bilgilendirmekteyiz.

Devamını gör »

Diş Hekimlerine 16 Kritik Sosyal Medya Tavsiyesi

Kategoriler: diş hekimi

 

Sosyal medya tıp alanında çok güçlü bir araç olabilir. Sadece doktorların hastalara tıbbi bilgi ulaştırmasında değil, aynı zamanda kariyer ilerletme, medya bağlantıları kurma ya da seslerini duyurmak amacıyla, insanlarla, iş arkadaşlarıyla ve organizasyonlarla iletişime geçmeye ve hekimlere daha çok fark edilirlik kazandırması bakımından da yardımcı olabilir.Sosyal medya kullanımı gereksiniminden hareketle bu yazıda hekimlerimize 10 temel tavsiye vereceğiz.

Devamını gör »

Diş Hekimleri, Hastalarının “Dişçi Koltuğu” Korkusunu Yenmesini Nasıl Sağlar?


DoktorTakvimi.com olarak, “dişçi koltuğu korkusunu yenmek için diş hekimlerinin yapması gerekenler” başlığı altında diş hekimlerimizle röportajlar gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  Diş Hekimi Sermet Önder ile bu konu üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Devamını gör »

Diş Hekimleri Dijital Alandaki Şiddete Karşı Neler Yapabilir?

Kategoriler: diş hekimi


Devamını gör »

   

En çok okunanlar