Eniyihekim.com tecrübesiyle

İnternette Görünür Olmanın Püf Noktaları Nelerdir?

 

SEO-1.jpg

Ülkemizde tüm alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da internet kullanım oranı artmaya başladı. Kullanıcılar, arama motorlarını kullanarak sağlık ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmakta, sağlık kurumu, hekim ve uzman seçimlerini internet üzerinden gerçekleştirmektedir. MHRS sisteminin devlet hastaneleri için devreye sokulması ile birlikte hastalar internet üzerinden de randevu alma alışkanlıklarını kazanmaya başlamışlardır. Bu konuda akıllı cep telefonlarının kullanımının artması da online randevu alma, sağlık araması yapma alışkanlıklarının artmasına sebep olan faktörlerden bir tanesidir. 

Hastalar ve danışanlar sağlık aramalarında hangi davranışları gösteriyor?

Google'un istatistiksel verilerine göre hastalar internet üzerinden daha çok hastalık ismi, branş ismi arıyor. Örneğin, Google'a psikolog, kardiyolog, kulak burun boğaz doktoru, şeklinde yazıp arama yapan binlerce insan bulunmakta. 

Kullanıcılar sağlık aramalarında hangi sonuçlara daha çok tıklıyor?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; hasta ve danışanlar Google'da adwords üzerinden verilen ilanlara değil, daha çok organik olarak üstte olan web sitelerine tıklamaktadır. Genel olarak kullanıcıların davranışı, ilanları "reklam" olarak görmek üzerine kuruludur. Dolayısıyla "reklamlara" tıklamamaktadırlar. Organik içeriğe daha çok değer vermektedirler. 


                                      Online görünürlüğü keşfetmek ister misiniz ?

                                              Online görünürlüğü keşfedin! »


Google listeleme kriterlerinde içeriğin önemi nedir?

Google listeleme kriterlerinde içeriğe önemli bir pay biçmektedir. Orjinal içerik Google için çok değerlidir. Dolayısıyla orjinal içeriğe sahip siteleri her zaman daha yukarılarda göstermektedir. 

Google'un önemsediği bir diğer nokta da web sitesinin mobil uyumlu olmasıdır. Mobil uyumlu web siteleri Google arama kriterlerinde olumlu puana sahiptir.

Listelemelerde baz alınan bir diğer kriter ise backlink almaktır. Farklı sitelerden kendi sitenize link verildiği takdirde Google bunu daha çok önemsemektedir. 

Google arama sonuçlarında listing sitelerinin 1. sırada daha çok çıkmasının nedeni nedir?

Listing (listeleme) siteleri içerik bakımından daha zengin oldukları için, copy içerik daha az olduğu için ve Google'un seveceği tarzda url mantığına sahip olduğu için daha çok üstlerde gözükmektedir. DoktorTakvimi.com da bir anlamda listing sitesidir. Sağlık aramalarında daha üstte çıkmaktadır. Hastalar tarafından yazılan orijinal yorumlar, sorular, doktorların profil bilgilerine orijinal içerik yüklemesi, hastalara verdiği cevaplar orijinal ve güncel içeriğin oluşmasına katkı sağlamaktadır. 

Regülasyonlara uygun bir biçimde hekimlerin kendi profillerini orijinal içerikle doldurması internette görünür olmaya yardımcı olacaktır. Böylelikle regülasyonlara uygun ve dolu bir profile sahip olunacaktır. Orijinal olmayan, daha önce başka internet sitelerinde yayınlanmış olan içeriği kendi profilinizde yayınladığınız zaman Google sizi alt sıralara, son sayfalara atacaktır. Orijinal içerik Google için her zaman oldukça önemlidir. 

DoktorTakvimi.com'da ücretsiz profil oluşturma, profil güncelleme vb. konularda detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki butona tıklayarak formumuzu doldurabilirsiniz.


                                          Online görünürlüğü keşfetmek ister misiniz ?                                                
                                               Online görünürlüğü keşfedin! »

                               


 

Göz atabilirsiniz:   

En çok okunanlar